Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 • TEST ZIMNÍCH PNEU
 • ADAC 2012 165/70 R14
 • Dunlop SP Winter Response
 • Dunlop SP Winter Response 165/70 R14
  Test ADAC 2012

  Zimní pneumatika Dunlop SP Winter Response s rozměrem 165/70 R14 je určena pro vozy Škoda Fabia, CitiGo, Fiat, Volskwagen Polo a jiné.

  Dunlop SP Winter Response 165/70 R14

  Jak se řídit podle testu zimních pneu?

  Výsledky testů zimních pneumatik musíte brát s rezervou. ADAC přisuzuje vysokou důležitost i takovým kritériům jako jsou hlučnost nebo minimální úspora paliva a degraduje tím celkové hodnocení zimní pneumatiky. Tato kritéria přitom nejsou vůbec podstatná pro bezpečný provoz v zimních podmínkách.

  Kde koupit Dunlop SP Winter Response nejvýhodněji?

  V dnešní době je zřejmě nejvýhodnější nákup přes internet. Velmi doporučujeme prohlédnout si více eshopů a porovnat je, pročíst si podmínky a ověřit dostupnost zboží. Cenu také ovliňuje označení DOT (týden a rok výroby) pneumatiky, které již v důvěryhodných eshopech u pnematiky také najdete.

  Některé údaje nemusí být na Heurece vždy aktuální nebo je eshopy neuvádějí, proto si vždy ověřte dostupnost, cenu dopravy, DOT a další informace přímo na webu prodejce.

  Porovnejte ceny v různých eshopech na Heureka.cz!

  Přehled aktuální ceny Dunlop SP Winter Response 165/70 R14 vidíte v grafu:

  — minimalní cena     — průměrná cena

  ADAC test 2012: Dunlop SP Winter Response

  Při testování zimní pneumatiky Dunlop SP Winter Response v rozměru 165/70 R14 se posuzuje chování vozu na ruzných typech povrchů. Jednotlivá kritéria ADAC testů mají v hodnocení váhu určenou procenty v tabulce níže. Hodnotí se bodově od 0.5 do 5.5, kdy nižší počet bodů je lepší. Hlavní přednosti a nedostatky zimní pneu Dunlop SP Winter Response plynoucí z testu uvádí ADAC i slovně.

  Přednosti

  Nedostatky

  Bodové hodnocení

  kritériumváhahodnocení
  suchý povrch15 %2.8
  mokrý povrch30 %2.1
  vlastnosti na sněhu20 %2.7
  zledovatělá vozovka20 %2.4
  hlučnost pneumatiky10 %3.3
  úspora paliva10 %1.9
  opotřebení pneu10 %3.0
  celkové hodnocení3.0

  Doporučení ADAC: vyhovující

  Celkové doporučení testu zimní pneumatiky Dunlop SP Winter Response 165/70 R14 není založeno jen na celkovém získaném skóre, ale může ho degradovat i jedno hůře hodnocené kritérium.  TestLetníchPneu.cz